Apie mus |Kontaktai |Informacija veislynams mail Svetainės medis Titulinis
Straipsniai
Vietoj laukto pelno už šunis - tiktai didėjančios išlaidos

Ilgaplaukių taksų veislės kalę sukergęs žurnalistas patyrė daugybę rūpesčių, o ne pinigų skonį
Nesėkmingas eksperimentas
Kiek galima uždirbti pinigų sukergus savo šunį? Šitokį eksperimentą prieš kelis mėnesius nutarė atlikti Palangoje gyvenantis "Lietuvos ryto" korespondentas. Šiandien jis skaičiuoja vien tik šios veiklos nuostolius, kurie didėja kiekvieną dieną. Apie pelną jau net nebesvajojama. 

Pajamos išlaidų nebepadengs
Prieš puspenktų metų už 800 litų nusipirkęs kilmingą ilgaplaukių taksų veislės kalytę, šiemet ją sukergiau su kilmės dokumentus turinčiu tos pačios veislės patinu. Iš būsimos vados vieną šuniuką planavau pasilikti sau, o kitus parduoti. Anksčiau stebėdavausi, rodos, nepagrįstai aukštomis parduodamų kilmingų šuniukų kainomis. Tačiau dabar, kai pats susidūriau su visomis išlaidomis ir vargais, supratau, kodėl kelis mėne-sius paauginti šuniukai tampa to-kie vertingi. Dabar man aišku, kad penk-tą mėnesį pardavinėjam! šuniukai patirtų išlaidų nebepadengs.

img   Plačiau
Du šimtai rotveilerių iš “Rojaus slėnio”

rotveilerisJeigu dalyvavote šunininkų pasisėdėjimuose, žinote: jiems nieko nereikia, tik leiskit kalbėtis apie šunis. Šįkart - trumpa pažintis su rotveilerių veislyno “Rojaus slėnis” savininkais.

Prieš dešimtmetį pradėję veisti rotveilerius Pleckevičiai šiuo metu laikomi šios veislės krikštatėviais Lietuvoje. Laimingų fanatikų trijulė - Vilija, Vytautas ir jų dukra Erika, įsikūrę Raigardo slėnio pašonėje netoli Druskininkų, ne tik išpopuliarino, bet kilsterėjo rotveilerius į aukštesnę pakopą.

Su Pleckevičiais kalbėjomės apie daug ką: apie Lietuvos kinologijos strategiją, klubų veiklą, apie garbingą ir nelabai garbingą konkurenciją, rotveilerių dresūrą bei baimingą visuomenės požiūrį į didelius šunis.

img   Plačiau
Kaip šuo su žmogumi “susiėjo”

Taip jau išėjo, kad beskaitant įvairias literatūras šovė į galvą paversti vieną knygelę. Tiesa, ar versiu ją absoliučiai visą, ar tik dalis, ir šiaip kaip man tas reikalas ateity eisis, ar daug laiko tam turėsiu, ir ar kas neužpuls – nežinia. Tra ta ta, taip ir anaip – jūsų dėmesiui Е.Н. Мычко ПОВЕДЕНИЕ СОБАКИ (šią knygą kaip ir daug kitos puikios literatūros rusų kalba galima rasti internete). Už vertimo kokybę iš anksto atsiprašau :)

Žmogaus ir šuns sąjunga

Žmogaus gyvenime šuo užima didelę vietą. Yra žmonių, kurie negali pakęsti šunų, tačiau iš istorinės pusės ko gero nedaug buvo kultūrų, kurios besivystydamos sugebėjo išsiversti be šių gyvūnų. Žmonių požiūris į šunį keitėsi nuo neįkainojamo gyvūno iki šiukšlės (tačiau net ir labai niekinamas šuo būdavo pakenčiamas, nes be jo išsiversti – labai sunku). Vertėtų pabrėžti, kad žmonės, nesusidėję su šunimis, nebūtų sukultūrinę ir kitų gyvūnų.

img   Plačiau
Rotveilerio dingimo pamoka 2006.03.08

Apeliuodami į vagių sąžinę, šuns šeimininkai susidūrė su sukčiais

Daugiau kaip parą trukusios iš vieno Šilainių, Luokės gatvės, kiemo dingusio rotveilerių veislės šuns paieškos vakarykštėse Kauno policijos suvestinėse pateko į rubriką “Turto prievartavimas”.

Šešerių metų keturkojis, anot šeimininkų, po ligos tapęs be galo draugiškas žmonėms, dingo iš privataus jų kiemo naktį į pirmadienį. Šuns savininkų įsitikinimu, vagys tiesiog pasinaudojo, kad tąnakt rotveileris, jog nesušaltų, buvo nakčiai išleistas iš voljero.

Pasigedę jo pirmadienio paryčiais, tos pačios dienos pavakarę šeimininkai išklijavo dviejose Šilainių visuomeninio transporto stotelėse bei prie prekybos centro IKI skelbimus: “Padėsiantiems rasti dingusį šunį atsilyginsime”.

img   Plačiau
 
 
 

Links

http://rottweiler-lv.awardspace.info

Interneto svetainių kūrimas
Interneto svetainių kūrimas
         Svetainiu tinklapiu kurimas www.proweb.lt web dizainas